Jak funguje půjčka bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmu je marketingový obrat, který označuje proces zřízení úvěru mezi věřitelem a budoucím dlužníkem. Tato forma úvěru je ve většině případů vyvážena vyšším úrokem, který kompenzuje možná rizika spojená s neschopností splácet. Obecně vzato vždy zaplatíte více, než když si připravíte všechny podklady pro to, aby jste mohli získat půjčku za výhodných podmínek.

Půjčka bez doložení příjmů rozhodně neznamená, že nemusíte nic donést. Ve většině případů budete dotázání zda pracujete, jaké máte příjmy a spousty dalších otázek. Účelem je dostat vás podle tabulek pod určitou čáru či spíše kritéria. Připravte se tak, že budete potřebovat doložit například, že pracujete anebo máte nějaký zdroj příjmů.

V podstatě tento produkt nemusí vůbec zvýšit vaše šance na získání úvěru, ale jen být účinným nástrojem, který bude někde mezi „Tady tolik vydělávám“ a „Tady tolik budu vydělávat“. Proto se s ním můžeme setkat například i u některých bank. Ovšem tam se spíše váže na váš účet, který má banka pod kontrolou.

Některé finanční instituce mají připravené produkty určené pro lidi, kteří například získali úplně novou práci a stěhují se za ní. Je samozřejmě potřeba nějaké ty investice. Banky jsou všeobecně podezřívavější než nebankovní finanční instituce, takže se zřejmě nějakým těm dokladům nevyhnete. Můžou například chtít vidět pracovní smlouvu anebo jiné doklady. Dokonce jsou známé i případy, kdy musel zájemce o úvěr přinést svůj životopis a banka kontaktovala bývalého zaměstnavatele. Ale to jsou spíše extrémy. V každém případě půjčka bez doložení příjmu rozhodně neznamená, že si přijdete do banky a jen tak půjčíte peníze. Připravte se na takové menší vyjednávání, kdy budete muset přesvědčit pracovníka na pobočce, že pro vás není problém peníze včas splácet. V podstatě o tom je ale každý půjčka.

Za půjčku bez doložení příjmů jsou často označované také finanční produkty, které svým objemem nepřesáhnout průměrnou mzdu. Tady je třeba dát si pozor na RPSN a pořádně prostudovat podmínky. Jakékoliv nižší úvěry jsou totiž potenciálně „zrádné“. Zvláště pokud jsou v nich benefity jako „okamžitě“, „náš pracovník za vámi přijde až domů“ a další, které na první pohled jasně ukazují na další náklady spojené s úvěrem. Zkuste vždy přemýšlet jako obchodník. Proč by finanční instituce měli vznikat další náklady spojené s tak malými úvěry? To si ani nepotřebují všechno prověřit? Co kdyby jsem byl podvodník? Vždy u toho myslete. Různé rychlé půjčky mají skryté nevýhody, které nemusíte hned spatřit. Rychle znamená málo času na přemýšlení. Někdo toho pracovníka, co za vámi přijde přece musí zaplatit. Náklady na cestu, hodinová mzda a tak dále. Opravdu by se jim to vyplatilo, pokud by nevydělali pořádný balík peněz?

Základem je tedy u toho pořádně myslet, ostatně jako u všech úvěrech. Banky jsou lepší než velké finanční instituce a ty zase než ty menší. Pak jsou tu různé společnosti jako a.s., s.r.o. a nakonec lidé pracující na ŽL. A všichni chtějí vydělat na tom, že si potřebujete půjčit. Úvěr je obchod a měl by být pro obě strany výhodný. Na to nezapomínejte.  Konkrétně u půjčky bez doložení příjmu nejste zrovna ve špatné vyjednávající pozici. Zvláště pokud máte stále příjmy jen je nechcete zrovna zveřejňovat.